Історія Військово-морського ліцею

  Військово-морський ліцей є державним закладом загальної середньої освіти ІІІ ступеня Міністерства оборони України, що передбачає проведення поглибленої допризовної та посиленої фізичної підготовки і виховання в молоді готовності до військової служби.
  У вересні 2009 року на базі академії ВМС ім. П.С. Нахімова було відкрито унікальний навчальний заклад – Військово-морський ліцей. Головною метою створення ліцею стало забезпечення соціального захисту та державної підтримки у вихованні дітей: сиріт, з багатодітних сімей, військовослужбовців, учасників бойових дій та учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

  Навчання в ліцеї сприяє формуванню у молоді високої патріотичної свідомості, національної гідності, готовності до виконання громадського і конституційного обов’язку щодо захисту національних інтересів України.
   Підставою для створення ліцею став наказ Міністра оборони України від 10.09.2008 року № 448 «Про створення Військово-морського ліцею в місті Севастополі».
  «…Відкриття в Україні унікального навчального закладу є яскравим свідченням того, як керівництво держави дбає про майбутній розвиток Українського флоту…».


  В церемонії відкриття приймали участь заступник Глави Секретаріату Президента Петро Шатковський, Голова Севастопольської адміністрації Сергій Куніцин, заступник Міністра оборони України Володимир Діброва, командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України адмірал Ігор Тенюх, представники громади та батьки ліцеїстів.
  Знаменною подією в історії ліцею стало 1 вересня 2009 року, коли Представником Президента України Петром Шатковським було вручено Бойовий прапор Військово-морського ліцею. Щорічно в цей день святкується день Військово-морського ліцею.
  17 жовтня 2009 року з нагоди 360-ї річниці утворення Української козацької держави в Чигирині біля Монументу в ознаменування боротьби Українського народу під проводом Б. Хмельницького відбулася церемонія складання клятви ліцеїстами Військово-морського ліцею. В урочистій церемонії взяв участь Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Віктор Ющенко. Традиційно з нагоди Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва щорічно 14 жовтня ліцеїсти складають клятву ліцеїста Військово-морського ліцею.

  У квітні 2014 року через анексію Криму, Військово-морський ліцей передислоковано з м. Севастополь до м. Одеса. Приховано було вивезено Бойовий прапор.
  1 вересня 2014 року Військово-морський ліцей відновив своє функціонування в м. Одесі.
 З 26 лютого 2016 року сучасні Збройні Сили України поповнюються лейтенантами із знаками про закінчення Військово-морського ліцею.
  З 2017 року в ліцеї започатковано курс підготовки до тестування для визначення рівня знання англійської мови за стандартами STANAG 6001. За результатами тестування ліцеїсти отримують сертифікат СМР 1, що дає змогу безкоштовно навчатись у вищих військових навчальних закладах за кордоном (Італійська військово-морська академія та Королівський британський морський коледж).

  5 липня 2019 року Указом Президента України № 494/2019 Військово-морському ліцею присвоєно ім’я командувача Військово-Морськими Силами Збройних Сил України (жовтень 1993 – жовтень 1996) віце-адмірала Володимира Безкоровайного.

  23 січня 2020 року Військово-морський ліцей відвідав Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.
  Сьогодні класи обладнані навчально-матеріальною базою. Постійно оновлюється бібліотечний фонд, удосконалюється спортивно-тренажерна база. Командування та педагогічний колектив організовує роботу щодо подальшого обрання ліцеїстами професії офіцера. Вихованці ліцею є неодноразовими переможцями міських та районних олімпіад, приймають активну участь у святкових та урочистих заходах, конкурсах, вечорах відпочинку. Обов’язково ліцеїсти проходять загально-військовий вишкіл на полігонах та морську практику на кораблях ВМС ЗС України, шлюпках та вітрильних яхтах.

Створіть свій вебсайт або інтернет-магазин за допомогою Mozello.

Швидко, просто, без програмування.

Поскаржитися на порушення Більше
http://www.example.com/sitemap1.xml.gz 2004-10-01T18:23:17+00:00 http://www.example.com/sitemap2.xml.gz 2005-01-01