Пам'ять та правда: Бібліотечний вечір пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років та розкриття історичної правди
24. листопад, 2023 в 19:00,
Немає коментарів
Бібліотечні вітання читачам та колегам!
Осінні холодні та похмурі дні за вікном, а у серці біль та тривога за наших воїнів у окопах – холодно… Але вони незламні, ми не зламні – народ України. Паростками розриваємо асфальт бід, які нависають над нами, які намагаються зламати нас вже не перше століття. Багато трагедій пережив та переживає наш народ. І, саме страшне, що більшість із них штучні. Але ж ВИЖИВАЄ!
Сьогодні кожен з нас переосмислює нашу історію. Трагічні її сторінки примушують стискатися від болючої пам’яті людські серця. Одна з цих найстрашніших сторінок – штучний Голодомор 1932-1933 років, який призвів до мільйонів невинних жертв.
Тривалий час тема Голодомору 1932-1933 рр. була заборонена радянською владою.
Багато істориків, письменників та поетів, фотографів та журналістів писали, знімали, розповідали – кричали про знущання через мор голодом в Україні.
Українці ніколи не були байдужі до цієї трагедії, зокрема, про акт геноциду писали свої твори українські письменники, Голодомор став темою і багатьох художніх мистецьких, і музичних творів.
У сучасному світі про масові вбивства шляхом штучно створеного голоду вже не бояться говорити. І хоча Голодомор 1932-1933 років деякі країни не поспішають визнавати Геноцидом українського народу, все ж таки, про нього знають, пишуть, говорять.
Саме вдячності людям, що кричали про Голодомор в Україні, на боялися про це сповіщувати світ, і йшла мова на зустрічі з доктором історичних наук О. Музичко в арт-просторі на Катерининській.
Вечір пам’яті жертв трагедії «Голодомор 1932-33 років: злочин та розкриття правди», почався з хвилини мовчання в пам’ять загиблих під час війни з руснею та безвинно замучених жертв Голодомору».
Як завжди пане Олександр був неперевершено переконливий у своїй розповіді, цікавий і натхненний. Дуже жалкуємо, що на сьогодні наші ліцеїсти на дистанційному навчанні і не змогли бути присутніми. Але ми маємо надію, що пан Музичко залюбки зустрінеться з ними. Вже є спільні плани і пропозиції.
Публіка на зустрічі була дуже різна від підлітків, до літньої пари.
Вразив своєю грою на бандурі учень 8 класу Одеського державного музичного ліцею ім. професора Столярського Дмитро Кожушко – хлопець, доля якого теж є підтвердженням незламності українців. Рятуючись від рашистів родина Дмитра їхали під обстрілами з Херсону. Бандуру вирішили залишити, бо на український національний інструмент розстріляли б на місті. Але в перші ж дні після визволення міста, помчали за нею – своєю бандурою. Бо музика цього інструменту – звучання української душі, яке відчули присутні на заході.
Натхненні і такі потрібні слова про літературу та історію від пані Людмили Музичко та пані Наталі Михайленко торкались до душі слухачів.
На жаль не всі молоді люди, що присутні були у залі, з цікавістю поставилися до теми, але це теж наслідок прогалин в нашій історії, у сімейному виховання, у замовчуванні справжнього минулого нашої країни, над якими плідно працювала радянська пропаганда, і з якими борються такі патріоти, як пан Олександр Музичко, борються та боролися ті ЛЮДИ ПРАВДИ, про яких йшла мова на зустрічі 23 листопада 2023 року.
Наш ліцей, наша бібліотека теж плідно працюють над розкриттям історичної правди. До дня пам’яті жертв Голодомору ми підготували цікаву різнобічну підбірку книг про події 1932-33 років. Наступний пост буде саме про неї. Тож зустрінемося у ФБ.
Дякуємо нашим ЗСУ, донатимо на Перемогу.